سپاس از شکیبایی شما ...!

0 %
دکتر علی قوامی
جراح کسب و کار
دکترای تخصصی کارآفرینی فناوری
عضو انجمن AMA بازاریابی آمریکا
 • تلفن تماس :
  4399 207 (938) - 98+
خدمات تخصصی من :
کوچینگ
مشاوره
منتورینگ
تخصص‌ها و تجارب :
سرمایه‌گذاری
راه‌اندازی کسب و کار
برندسازی شخصی و شرکتی
بازاریابی و فروش
رونق کسب و کار
توسعه کسب و کار
تجارت بین‌الملل
مشاور در کشورهای :
 • آمریکا
 • استرالیا
 • افغانستان
 • امارات
 • انگلستان
 • ایران
 • بلژیک
 • ترکیه
 • پرتغال
 • سوئد
 • فرانسه
 • کانادا
 • مالزی
 • هلند
 • هندوستان

راه اندازی کسب و کار | 10 استراتژی برای موفقیت در کسب و کار الکترونیک

16 دی 1395

استراتژی‌های مختلفی برای کسب و کار الکترونیک وجود دارد که در صورت درک و عمل درست به آنها، می‌توان موفقیت کسب و کار را تضمین کرد.

کسب و کار‌ها در اشکال مختلف دیده می‌شوند که البته یکی از انواع آنها کسب و کار آنلاین است. کسب و کار الکترونیک پدیده جدیدی نیست اما با این وجود در برخی حوزه‌ها ناشناخته باقی مانده است.

بنابراین برای نیل به موفقیت حتماً روی استراتژی‌های زیر تمرکز کنید. این استراتژی‌ها به سه بخش تقسیم می‌شوند: محصولات، بازاریابی و مدیریت.

محصول

۱٫ کیفیت:
کسب و کار الکترونیک یک شبکه گسترده است. مشتریان از همه جای دنیا به شما مراجعه می‌کنند. حفظ استاندارد بالای محصول اهمیت فراوانی دارد.

برای مثال کسب و کار ترجمه را در نظر بگیرید. این کسب و کار الکترونیک نیازمند ترجمه قابل قبول، روان و صحیح است. تمرکز بر به حداکثر رساندن کیفیت محصول برای موفقیت یک کسب و کار الکترونیک لازم و ضروری است.

دریافت خدمات مشاوره راه اندازی کسب و کار

۲٫ منحصر به فرد بودن:
منحصر به فرد بودن یک استراتژی عالی برای پیروزی در رقابت موجود میان کسب و کار‌های الکترونیک است. نوآوری به کسب این ویژگی کمک می‌کند.

یک مثال خوب ردیاب جی پی اس قابل شارژ خورشیدی است. چنین ابتکاری باید در کسب و کار الکترونیک مورد تاکید قرار گیرد زیرا بازدیدکنندگان آنلاین پیش از این به اطلاعاتی درباره خصوصیات محصولی مشابه دست پیدا کرده‌اند.

۳٫ ارزش:
ارزش‌  به دو نوع اخلاقی و مادی تقسیم می‌شود. ارزش اخلاقی با روش تولید یک محصول یا طراحی یک خدمت سر و کار دارد. به‌عنوان نمونه می‌توان به محصولات ارتقا‌دهنده کیفیت خانه مثل انواع سقف اشاره کرد.

ارزش یک سقف سبز با استفاده از روش‌های خاص و کمک به حفظ محیط‌زیست از بقیه بیشتر است. به علاوه قیمت سقف به خودی خود نباید معمولاً بیش از حد گران یا بیش از حد ارزان باشد. شفافیت و انعطاف‌پذیری در ارزش‌ها به توسعه یک کسب و کار آنلاین کمک می‌کنند.

استراتژی های بازاریابی

۴٫ رابط وب:
در یک کسب و کار الکترونیک ، وب‌سایت تبدیل به فروشگاه می‌شود. بازدیدکنندگان وب‌سایت به محتوا، محصولات یا خدمات نگاه خواهند کرد. وب‌سایتی با طراحی حرفه‌ای آخرین سلاح یک کسب و کار الکترونیک است.

هدف از تعیین استراتژی در این میان طراحی یک وب‌سایت بسیار متعادل و حرفه‌ای است که اطلاعات ضروری راجع به کسب و کار را در بر می‌گیرد. برای انجام این کار بهتر است یک طراح وب حرفه‌ای را استخدام کنید.

۵٫ بازاریابی محتوا:
بازدیدکنندگان وب‌سایت باید وسوسه ماندن در آن را پیدا کنند. این کار می‌تواند به سادگی با ارائه مقاله‌های ارزشمند، جذاب و مفید انجام شود. این مقالات باید با محصول پیشنهادی ارتباط داشته باشند.

به این ترتیب راهی عالی برای برقراری ارتباط میان بازدید کنندگان و مشتریان بالقوه سایت به وجود می‌آید. تاکید روی کیفیت مقاله در یک وب‌سایت قطعاً مفید است.

۶٫ عکس های جالب:
برخی بازدیدکنندگان دریایی از کلمات را درون یک مقاله دوست ندارند. یکنواختی متن مکتوب می‌تواند با استفاده از رنگ و تصاویر جذاب شکسته شود. ساده کردن عکس‌ها تا حد امکان مهم است. به این ترتیب، همه افراد می‌توانند سریع به نکته و اطلاعات خاص مورد نیاز خود دست یابند.

۷٫ استراتژی به اشتراک گذاری اجتماعی:
این استراتژی با هدف طرح درخواست از بازدیدکنندگان برای دوست داشتن و به اشتراک‌گذاری مقالات تعیین می‌شود. برخی رسانه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توییتر اجازه به اشتراک‌گذاری آسان هر چیز شامل لینک‌های خارجی را می‌دهند.

دکترعلی قوامی | منتور کسب و کارحتما بخوانید: کسب و کار کوچک خانگی

در ادامه مقالات، تصاویر یا هر چیز موجود در وب‌سایت با به روز‌رسانی در قالب لینک‌های دوستان در فیس‌بوک تبلیغ خواهد شد. این یک راه عالی برای تبلیغ است. به علاوه این اتفاق باعث افزودن اعتبار در رتبه‌بندی موتور جست‌وجوگر و مطرح شدن یک وب‌سایت به‌عنوان منبعی معتبر و قابل اعتماد می‌شود.

مدیریت

۸٫ مدیریت بودجه:
یک کسب و کار الکترونیک شبیه به یک کسب و کار معمولی است. در این نوع کسب و کار نیز خرج و برج و سود یا زیان مطرح می‌شود. ردیابی همه آنها برای کسب و کار مفید خواهد بود. علاوه بر این، وب‌سایت واقعاً به نگهداری و پرداخت پول مرتب و منظم احتیاج دارد. مدیریت بودجه دوام یک کسب و کار را تضمین می‌کند. مدیریت بودجه برای توسعه و گسترش کسب و کار لازم و ضروری است.

۹٫ مدیریت زمان:
استراتژی فوق برای انتشار محتوا بسیار مفید است. قرار دادن محتوای تازه به‌طور هفتگی یا روزانه اهمیت فراوانی دارد. به این ترتیب تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت زیاد می‌شود.

در همین حال همیشه یکسری از افراد در پی کشف مقالات خوب مرتبط با محصولات پیشنهادی و معروف هستند. به علاوه، مدیریت زمان برای تعیین اهداف و نیل به آنها فواید بسیاری را در پی دارد.

۱۰٫ ارزیابی:
هر کسب و کاری، نیازمند ارزیابی ماهانه یا سالانه است. یک مشکل فنی نظیر لینک شکسته شده باید به سرعت حل شود. به علاوه  ارزیابی یک ماده یا محصول باید براساس شرایط بازار صورت گیرد.

این ۱۰ استراتژی ضروری برای کسب و کار‌های آنلاین در صورت اجرا، توسعه، حفظ و گسترش یک کسب و کار آنلاین را تضمین خواهند کرد.

ارسال شده در کارآفرینی و راه اندازی کسب و کاربرچسپ ها: