سپاس از شکیبایی شما ...!

0 %
دکتر علی قوامی
جراح کسب و کار
دکترای تخصصی کارآفرینی فناوری
عضو انجمن AMA بازاریابی آمریکا
 • تلفن تماس :
  4399 207 (938) - 98+
خدمات تخصصی من :
کوچینگ
مشاوره
منتورینگ
تخصص‌ها و تجارب :
سرمایه‌گذاری
راه‌اندازی کسب و کار
برندسازی شخصی و شرکتی
بازاریابی و فروش
رونق کسب و کار
توسعه کسب و کار
تجارت بین‌الملل
مشاور در کشورهای :
 • آمریکا
 • استرالیا
 • افغانستان
 • امارات
 • انگلستان
 • ایران
 • بلژیک
 • ترکیه
 • پرتغال
 • سوئد
 • فرانسه
 • کانادا
 • مالزی
 • هلند
 • هندوستان

20 نکته کلیدی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خانگی در دوران نوجوانی برای سال 1402

9 اسفند 1401

آیا می‌خواهید در دوران نوجوانی از نظر مالی مستقل باشید و پول نقد داشته باشید؟ اگر این طور است، در اینجا 20 ایده و نکته در مورد نحوه شروع یک کسب و کار آنلاین در خانه در نوجوانی آورده شده است. در زمان اخیر، تعداد زیادی از نوجوانان شروع به تسلط بر اینترنت کرده اند و از آن درآمد زیادی به دست آورده اند. در واقع، نوجوانان شروع به تثبیت حضور خود در زمینه برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن ها کرده اند. اگر برای مرور بازی‌سازان برتر وقت بگذارید، متوجه می‌شوید که نوجوانان درصد خوبی از آنها را تشکیل می‌دهند.

 

چرا در نوجوانی کسب و کار راه اندازی کنیم؟

این واقعیت که شما نوجوانی هستید که هنوز در دانشگاه هستید یا نوجوانی هستید که به تازگی دبیرستان را ترک کرده است، بهانه ای برای شروع نکردن کسب درآمد از کسب و کارهای آنلاین نیست. حتی اگر هنوز زیر سقف والدین خود هستید، باز هم می  توانید یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید که می تواند از گاراژ والدین شما به یک شرکت چند ملیتی با مشتریان و سهامداران از سراسر جهان تبدیل شود.
یکی از خوبی‌های این دوره این است که مثال‌های زیادی در مورد استفاده از اینترنت برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌توانیم از آنها بیاموزیم. این واقعیت که شما دستگاه‌های مجهز به اینترنت دارید به این معنی است که هیچ بهانه‌ای برای شروع نکردن کسب‌وکار آنلاین از خانه در نوجوانی ندارید.
راه اندازی یک کسب و کار یکی از مطمئن ترین راه ها برای دستیابی به آزادی مالی است، به خصوص اگر کسب و کار شما ظرفیت فراتر رفتن از روندها و فصل ها را داشته باشد. البته مشاغلی وجود دارند که فصلی هستند و مشاغلی وجود دارند که در تمام فصول کاهش می یابند. به عنوان مثال، اگر به فروش لباس‌ها و کفش‌های زمستانی، چتر و حتی تزئینات کریسمس و غیره علاقه دارید، باید سالانه منتظر بمانید تا از کسب و کار خود درآمد کسب کنید.
به عنوان یک نوجوان، اگر در مورد راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از خانه جدی هستید، این نکات را بسیار مفید خواهید یافت.

 

1. انجام تحقیقات

اولین قدمی که باید برای شروع یک کسب و کار آنلاین در نوجوانی بردارید، تحقیق است. هیچ موضوعی وجود ندارد که نتوانید مطالب تحقیقی در مورد آن را از اینترنت دریافت کنید. اینترنت انجام تحقیقات در مورد هر موضوعی را برای ما آسان کرده است. وقتی در مورد هر کسب و کار اینترنتی مورد علاقه خود تحقیق می کنید، مطمئناً خواهید دید که کسب و کار چقدر سودآور است و برای راه اندازی کسب و کار باید چه کارهایی انجام دهید.

2. تشکیل یک تیم

در اصل اگر می‌خواهید کاری ارزشمند را شروع کنید، باید اطمینان حاصل کنید که تیمی را با افراد هم‌فکر تشکیل می‌دهید. افرادی که برای راه‌اندازی و اداره یک کسب‌وکار نیاز دارید.
بنابراین، به عنوان یک نوجوان، اگر واقعاً می خواهید یک کسب و کار آنلاین پر رونق راه اندازی کنید، تشکیل تیمی با افرادی که می توانند به شما کمک کنند، بسیار مهم است. افرادی که چیزهایی را می دانند که شما نمی دانید و چیزهایی را دارند که شما ندارید. اگر وقت خود را صرف مطالعه نوجوانانی کنید که در فضای آنلاین تأثیرگذار بوده اند، متوجه خواهید شد که آنها این کار را به تنهایی انجام نداده اند، بلکه با سایر افراد مشابه شریک شده اند.

 

3. الگوبرداری از مدل یک کسب و کار آنلاین موفق موجود

نکته دیگری که می تواند به شما در شروع یک کسب و کار آنلاین از خانه در دوران نوجوانی کمک کند، الگوبرداری از یک کسب و کار آنلاین موفق موجود است. مدل سازی یک کسب و کار آنلاین موفق موجود به معنای استفاده از یک کسب و کار آنلاین موفق به عنوان الگویی برای ایجاد کسب و کار خود است.
به عنوان مثال، فیس بوک یک کسب و کار آنلاین موفق است، و شما در واقع می توانید یک پلت فرم رسانه شبکه اجتماعی مشابه را راه اندازی کنید، اما با کمی تفاوت. لطفاً توجه داشته باشید که ساختن یک پلتفرم شبکه‌های اجتماعی که واقعاً می‌تواند تهدیدی برای فیس‌بوک و امثال آن باشد، به تلاش و عزم سخت نیاز دارید.

نوجوانی

4. از یک مربی یاد بگیرید.

افرادی هستند که به آنچه شما قصد دستیابی به آن را دارید دست یافته اند و ممکن است مایل باشند که برای دستیابی به اهداف خود، شما را راهنمایی کنند. بنابراین، بخشی از کاری که به عنوان یک نوجوان که قصد راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از خانه را دارد باید انجام دهید، یادگیری از یک مربی است.

اینترنت این امکان را به وجود آورده است که از یک مربی که هزاران کیلومتر از شما فاصله دارد، آموزش ببینید. اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را دارید، پس به دنبال مربی باشید که در حال حاضر یک فروشگاه آنلاین موفق راه اندازی کند و اگر قصد راه اندازی یک سایت بازی آنلاین را دارید، عاقلانه است که به دنبال مربی ای باشید که با موفقیت یک سایت بازی آنلاین را راه اندازی کند.

 

5. در کمپ غرفه های تجاری برای نوجوانان شرکت کنید.

نکته مهم دیگری که به شما در شروع یک کسب و کار آنلاین از خانه در دوران نوجوانی کمک می کند، شرکت در کمپ غرفه های تجاری است که برای نوجوانان سازماندهی شده است. لطفاً توجه داشته باشید که همه کمپ های غرفه ای نحوه راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را آموزش نمی دهند. بنابراین، آنچه از شما انتظار می رود این است که به طور خاص به دنبال کمپ های غرفه ای باشید که به شما در مورد نحوه راه اندازی یک کسب و کار آنلاین آموزش می دهند.

حقیقت این است که اکثر سازمان‌دهندگان کمپ‌های غرفه‌ای برای نوجوانان می‌دانند که بخشی از چیزی که نوجوانان را گرد هم می‌آورد حول محور اینترنت و رسانه‌های اجتماعی می‌چرخد، از این رو نیاز به ایجاد موضوعی است که به اینترنت و شاید نحوه کسب درآمد آنلاین می‌پردازد.

 

6. کتاب های کسب و کار را بخوانید.

به عنوان نوجوان، اگر واقعاً می خواهید کسب و کاری راه اندازی کنید، برای شروع خواندن کتاب های تجاری مختلف را بخوانید. در واقع، اگر کتاب‌های تجاری را مطالعه نکنید، نمی‌توانید کسب‌وکاری را با موفقیت راه‌اندازی و مدیریت کنید. بنابراین، بخشی از نکاتی که برای راه‌اندازی موفقیت‌آمیز یک کسب‌وکار آنلاین از خانه در دوران نوجوانی نیاز دارید، خواندن کتاب‌های تجاری است.

هنگامی که مطالعه می کنید، در معرض ریزه کاری های راه اندازی یک کسب و کار قرار می گیرید. می توانید برنامه های تجاری و بازاریابی قابل اجرا خود را بنویسید و تمام تلاش خود را برای اجرای چنین برنامه هایی انجام دهید. مهمتر از همه، شما می توانید با اطمینان از سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود خارج شوید.

نوجوانی

7. انجام مطالعات امکان سنجی

از آنجایی که کسب و کارهای آنلاین برای راه اندازی سودآور هستند، می توان این نوع کسب و کارها را راه اندازی کرد. کاری که باید قبل از راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین خود انجام دهید، انجام یک مطالعه امکان‌سنجی و بررسی بازار است. حقیقت این است که اگر یک کسب‌وکار آنلاین را در مکانی راه‌اندازی کنید که مردم به سختی تجارت آنلاین انجام می‌دهند، احتمالاً برای پیشرفت در کسب‌وکار دچار مشکل خواهید شد.

8. به شبکه مناسب بپیوندید.

نکته مهم دیگری که هنگام شروع یک کسب و کار آنلاین در نوجوانی به آن نیاز دارید، پیوستن به شبکه مناسب است. با شبکه مناسب، هنگام شروع کسب و کار خود مطمئناً راهنمایی و پشتیبانی دریافت خواهید کرد. در واقع، وقتی در نوجوانی یک کسب و کار آنلاین را از خانه راه اندازی می کنید، افراد شبکه شما به احتمال زیاد اولین مشتریان شما خواهند بود.

 

9. ایده کسب و کار آنلاین خود را آزمایش کنید.

بسیاری از مردم هنگام تلاش برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، با شکست مواجه شده اند. حقیقت این است که اگر از ایده کسب و کار آنلاین خود مطمئن نیستید، بهترین کار این است که این ایده را آزمایش کنید تا ببینید کسب و کار چگونه پیش خواهد رفت. اگر کسب‌وکار به هدف یا انتظارات شما در دوره آزمایشی رسید، می‌توانید برای سرمایه‌گذاری منابع خود ادامه دهید. اما اگر نه، پس استراتژی‌سازی مجدد و راه‌اندازی مجدد یا تغییر ایده کسب‌وکار را انجام دهید.

نوجوانی

10. به عنوان یک کارآموز با یک تجارت آنلاین کار کنید.

نکته مهم دیگری که باید در دوران نوجوانی هنگام شروع یک کسب و کار آنلاین از خانه رعایت کنید، کار به عنوان کارآموز با یک تجارت آنلاین است. حقیقت این است که وقتی به عنوان کارآموز با یک تجارت آنلاین کار می¬کنید، چیزهای زیادی به دست خواهید آورد.
به عنوان مثال، اگر می خواهید یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید، کار عاقلانه این است که به دنبال یک فروشگاه آنلاین برای کار به عنوان کارآموز باشید. یا اگر می خواهید یک سایت شبکه اجتماعی راه اندازی کنید، به دنبال یک سایت شبکه اجتماعی برای کار به عنوان کارآموز باشید.

11. کسب و کار آنلاین موفق مورد نظر خود را مطالعه کنید.

چندین کسب و کار آنلاین وجود دارد که در نوجوانی می توان به منظور یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار خود، آنها را مطالعه کرد. این واقعیت که شما در دستگاه خود به اینترنت دسترسی دارید به این معنی است که می توانید هر کسب و کار آنلاین مورد نظر خود را مطالعه کنید. مطالعه یک کسب و کار آنلاین به جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است هنگام راه اندازی کسب و کار آنلاین خود از خانه در نوجوانی مرتکب شوید، کمک می کند. این شما را در معرض زیر و بم راه اندازی یک تجارت آنلاین قرار می دهد. قبل از شروع می توانید بدانید که کسب و کار چقدر سودآور است.

 

12. در مورد نوع کسب و کار آنلاینی که می خواهید شروع کنید، خاص باشید.

نکته دیگر در مورد چگونگی راه اندازی یک کسب و کار آنلاین از خانه در نوجوانی این است که شما باید در مورد نوع کسب و کار آنلاینی که می خواهید شروع کنید خاص باشید. حقیقت این است که به عنوان یک نوجوان، شما می‌توانید در مورد خیلی چیزها بلاتکلیف باشید و اگر باید یک کسب‌وکار آنلاین را از میان مجموعه‌ای از کسب‌وکارهای آنلاین ممکن برای انتخاب راه‌اندازی کنید، پس باید خاص باشید.
به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که یک توسعه دهنده نرم افزار یا یک طراح وب یا یک بازاریاب دیجیتال یا تولید کننده محتوا شوید. نکته پایانی این است که اگر واقعاً می‌خواهید روی یک پایه قوی شروع کنید، باید ایده کسب‌وکار آنلاین خود را محدود کنید.

13. مهارت های مورد نیاز را بیاموزید.

به عنوان یک نوجوان که می‌خواهد یک کسب‌وکار آنلاین را از خانه راه‌اندازی کند، بخشی از کاری که برای رسیدن به هدف خود باید انجام دهید. یادگیری مجموعه مهارت‌های مورد نیاز است. اگر توانسته‌اید ایده‌ای را که می‌خواهید روی آن کار کنید مشخص کنید، گام بعدی یادگیری مهارتی است که به شما در کسب‌وکار کمک می‌کند.
برای مثال، اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار بازی آنلاین راه‌اندازی کنید، عاقلانه است که تمام تلاش خود را برای یادگیری توسعه برنامه‌های نرم‌افزاری انجام دهید. همچنین، اگر می خواهید کسب و کاری راه اندازی کنید که به افراد و سازمان ها کمک می کند تا وب سایت خود را طراحی کنند، منطقی است که طراحی وب سایت را یاد بگیرید.

 

14. در یک نمایش واقعیت تجاری شرکت کنید.

بسیاری از نمایش های واقعیت تجاری وجود دارد که برای نوجوانان باز است، شرکت در چنین برنامه ای به شما کمک می کند تا ایده کسب و کار خود را به کارشناسان ارائه دهید. حقیقت این است که اگر ایده کسب‌وکار شما بتواند با موفقیت از طریق غربالگری متخصصان کسب‌وکار گسترش یابد، مطمئن هستید که کسب‌وکار احتمالاً موفق خواهد شد. بنابراین، اگر می‌خواهید در دوران نوجوانی یک کسب‌وکار آنلاین از خانه راه‌اندازی کنید، باید به دنبال یک نمایش واقعیت تجاری برای به نمایش گذاشتن ایده کسب‌وکار خود باشید.

15. در دوره های آنلاین رایگان، شرکت کنید.

نکته دیگری که به شما کمک می کند کسب و کار خود را در دوران نوجوانی از خانه شروع کنید، گذراندن دوره های آنلاین رایگان است که به نوع کسب و کاری که می خواهید شروع کنید مربوط می شود. برای مثال، اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار تولید محتوا راه‌اندازی کنید، باید دوره‌های آنلاین رایگانی را تهیه کنید که تمام آنچه را که برای موفقیت در کسب‌وکار نیاز دارید، به شما آموزش می‌دهد. اگر به freelance.com بپیوندید، با دوره‌های آنلاین رایگان به شما کمک می‌کند، در نویسندگی، ویراستاری یا هر مهارت خاصی که ممکن است برای کسب‌وکارتان نیاز داشته باشید، بهتر شوید.

16. به پلتفرم های رسانه های اجتماعی بپیوندید.

حتی اگر ایده کسب و کار آنلاین شما ربطی به رسانه های اجتماعی نداشته باشد، یکی از نکاتی که به شما کمک می کند کسب و کار خود را شروع کنید، پیوستن به پلتفرم های رسانه های اجتماعی مرتبط است. به شما کمک می کند تجارت آنلاین خود را طرح ریزی کنید. به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، پلتفرم اصلی بازاریابی شما سایت های شبکه های اجتماعی است. از طریق توییتر، اینستاگرام و فیس بوک، شما قادر خواهید بود بیش از 70 درصد از کل فروش خود را ایجاد کنید.

نوجوانی

17. طرح کسب و کار خود را بنویسید.

اگر تمام موارد ذکر شده در بالا را با موفقیت انجام داده اید، گام بعدی نوشتن یک طرح تجاری خوب است. یک نقشه دقیق از نحوه افزایش سرمایه اولیه، راه اندازی کسب و کار، مدیریت جریان کسب و کار، طبقه بندی مالیات و بازاریابی محصولات خود در میان دیگران است.

18. سرمایه راه اندازی خود را افزایش دهید.

به طور متوسط، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین سرمایه بر نیست، اما در نوجوانی، ممکن است پولی برای خرید کامپیوتر، اشتراک در اینترنت یا راه اندازی و میزبانی وب سایت یا وبلاگ نداشته باشید و به همین دلیل باید برای ارتقای استارتاپ خود برنامه ریزی کنید.
اگر یک طرح تجاری خوب داشته باشید، به راحتی می توانید سرمایه اولیه خود را از طریق دوستان و اعضای خانواده خود جمع آوری کنید. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تمام ابزارهای موجود برای جذب سرمایه برای شروع کسب و کار آنلاین خود را کشف کرده اید. اگرچه ممکن است چالش برانگیز باشد، اما تا زمانی که مقدار مورد نیاز برای راه اندازی موفقیت آمیز کسب و کار آنلاین خود را دریافت نکنید، به آن ادامه دهید.

دکترعلی قوامی | منتور کسب و کاربیشتر بخوانید:نحوه فروش ایده خود به شرکت ها و سرمایه گذاران در سال 1402

19. شرکت خود را ثبت کنید و مجوز مورد نیاز را دریافت کنید.

بدون شک از شما انتظار نمی رود که بدون ثبت کسب و کار در دولت، یک تجارت آنلاین استاندارد را راه اندازی کنید. اگر یک تجارت آنلاین بدون ثبت کسب و کار راه اندازی کنید، مزایای خاصی وجود دارد که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. می توانید از خدمات یک وکیل برای کمک در این فرآیند ثبت و اخذ مجوز استفاده کنید.

20. محصول یا خدمات خود را بازاریابی و تبلیغ کنید.

هنگامی که محصول یا خدماتی را به صورت آنلاین دارید، مسئولیت بازاریابی و تبلیغ محصول یا خدمات با شماست. حقیقت این است که در فروش محصولات یا خدمات آنلاین رقابت هایی وجود دارد. همه سعی می کنند از رقبای خود جلوتر باشند. بنابراین شما باید یک استراتژی بازاریابی خوب برای به دست آوردن سهم منصفانه خود از بازار موجود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که از پلتفرم های شبکه های اجتماعی برای تبلیغ و بازاریابی محصولات یا خدمات خود استفاده می کنید.

کلام آخر:

این ایده های کسب و کار آنلاین در نوجوانی شامل مهارت هایی است که بسیاری از نوجوانان و دانش آموزان قادر به یادگیری و انجام آن هستند. توجه به این نکته مهم است که راه اندازی یک کسب و کار شامل مجوزهایی است که بسته به هر کشور متفاوت است و به احتمال زیاد نیاز به مشارکت والدین دارد.
تحقیقات خود را در مورد آنچه که قبل از شروع هر شغل مورد نیاز است انجام دهید و همیشه از قوانین حوزه قضایی خود پیروی کنید.

منابع:

https://www.profitableventure.com/start-online-business-home-teenager/

ارسال شده در کارآفرینی و راه اندازی کسب و کاربرچسپ ها: