سپاس از شکیبایی شما ...!

0 %
دکتر علی قوامی
جراح کسب و کار
دکترای تخصصی کارآفرینی فناوری
عضو انجمن AMA بازاریابی آمریکا
 • تلفن ثابت :
  3889 2842 (21) - 98+
 • تلفن همراه :
  789 0 412 (920) - 98+
 • آمریکا و کانادا :
  6 90009 6 (530) - 1+
خدمات تخصصی من :
کوچینگ
مشاوره
منتورینگ
تخصص‌ها و تجارب :
سرمایه‌گذاری
راه‌اندازی کسب و کار
برندسازی شخصی و شرکتی
بازاریابی و فروش
رونق کسب و کار
توسعه کسب و کار
تجارت بین‌الملل
مشاور در کشورهای (تاکنون) :
 • آمریکا
 • استرالیا
 • افغانستان
 • انگلستان
 • ایران
 • ترکیه
 • سوئد
 • کانادا
 • مالزی
 • هلند
 • هندوستان

آموزش کسب و کار (Business Training)

15 اردیبهشت 1400

با یادگیری و آموزش کسب و کار (Business Training) مستمر و مداوم در هر شغلی میتوان به موفقیت های بسیاری دست یافت. یادگیری مستمر یکی از ویژگی های مشترک و مهم افراد موفق است.

افراد موفق، افرادی هستند که در هر شرایطی بخشی از وقت و درآمد خود را صرف یادگیری و توسعه فردی می کنند و خود را نادیده نمی‌گیرند. در نتیجه برای این که بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید باید بر روی رشد شخصی تان سرمایه گذاری کنید.

موفقیت شما با تلاش بدست می آید؛ اشتیاق شما به آموختن و اعمال مهارت ها، شما را در رسته افراد موفق قرار می دهد.

آموزش کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار

این نکته را نیز باید مدنظر داشت که صرف آموزش کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار، افراد را کارآفرین نمی‌کند اما نگرش‌ او را دچار تغییر بنیادی خواهد کرد.

افراد، کارآفرین به دنیا نمی‌آیند بلکه با اقدامات کوچک و پشتکارشان در ادامه مسیر، تبدیل به کارآفرین می‌شوند. برای کارآفرین شدن باید ریسک‌پذیر بود و ایده‌های خلاقانه و نوآورانه داشت.

به ‌عبارت ساده، باید ذهن خود را با طرز تفکر جدید پرورش دهید.

احتمالا شما نیز از خودتان پرسیده‌اید که چه موقع امن‌ترین زمان برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید است؟

واقعیت این است که یک کارآفرین، هیچ‌ موقع این سؤال را نمی‌پرسد؛ زیرا چیزی به نام امن‌ترین زمان وجود ندارد. کارآفرینان نگاه متفاوتی به کسب‌و‌کار دارند و خارج از عرف معمول فکر می‌کنند.

به عنوان یک کارآفرین مشتاق، بهترین کاری که می‌توانید برای از بین بردن هرگونه ترس یا نگرانی در مراحل اولیه شروع کسب و کار انجام دهید، آموزش خود و یادگیری از افرادی است که پیش از شما به سمت این حرفه آمده‌اند.

ثبت درخواست آموزش کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار

آموزش برندسازی و مدیریت برند

آموزش برندینگ برگرفته از مجموعه آموزشهایی است که حول محور ساخت برند تجاری، ارائه می گردد. از میان مراحل مختلف ساخت یک برند، بسترسازی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

آموزشهای تخصصی برندینگ شامل ارزیابی برند و دیگر موضوعاتی است که در این حوزه، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. بازاریابی و فروش با کمک نام شخص یا نشان تجاری، اصلی ترین فاکتور برای موفقیت برندینگ به شمار می رود.

هر یک از رهبران و کارشناسان برندسازی در جهان، عقیده متفاوتی در خصوص رشد برند و همینطور سبک انتخاب یک برند دارند. اما نقطه مشترک عقاید تمامی صاحبنظران، این است که انتخاب یک برند باید به حرفه ای تر شدن مجموعه کمک کند. در غیر این صورت آن برند ارزش و جایگاهی نخواهد داشت.

تمایز میان یک کالا یا خدمت با دیگر محصولات، نقطه عطفی در تعریف برندینگ به شمار می‌رود.

اهمیت برندینگ در توسعه کسب و کار

برندینگ و برندسازی امروزه بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. این اهمیت تنها در بخش فروش محصولات یا افزایش درآمد، خلاصه نمی شود.

شرکت های مطرح در جهان تنها با استفاده از یک برند خاص به سادگی توانستند تغییرات و موفقیت هایی چشمگیری را مسیر تجاری خود ایجاد کنند.

هویت سازی تعریفی کوتاه اما دقیق از مبحث برندینگ برای شرکت‌ها یا اشخاصی است که دارای فعالیت تجاری هستند.

متخصصین حوزه برندسازی و مدیریت برند همواره با استفاده از تغییرات پیرامون حوزه برندسازی، مسیری متفاوت را برای موفقیت‌های هرچه بیشتر و بهتر برای کارفرمایان یا بنگاههای اقتصادی، ترسیم می کنند.

تبعیت از این تغییرات و مسیرهای ترسیم شده، نکته مهمی است که می تواند نتیجه ای ایده آل را به همراه داشته باشد.

از دیگر نکات مهمی که در آموزش طراحی و ساخت برند همواره مورد توجه صاحبنظران قرار می گیرد، احساسات و عواطف مصرف کننده نسبت به برند است.

درگیر کردن احساسات و عواطف مصرف کننده نکته مهمی است که بسیاری از کارآفرینان هدفمند با تکیه بر آن، توانسته‌اند تحولی شگرف را در جذب مشتریان ایجاد نمایند.

ثبت درخواست آموزش برندسازی و مدیریت برند

آموزش بازاریابی و فروش

یقیناً هر بازاریاب و فروشنده‌ای علاقمند است که به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن کالا یا خدمت مدنظر خود را بفروشد. براحتی قادر خواهید بود با یادگیری تکنیک‌های بازاریابی و فروش، به راز فروشندگان موفق پی ببرید که «چگونه فروش‌های زیاد با مبالغ بالا دارند».

کاملاً آشکار است که همه حرفه و شغلی را آغاز می‌کنند تا در آن به موفقیت مالی رسیده و سود خوبی بدست آورند. برای رسیدن به این هدف‌ در بازاریابی و فروشندگی، تنها آنچه شما نیاز دارید، یک استراتژی بازاریابی و فروش برنامه‌ریزی‌شده است.

یک استراتژی درست می‌تواند تمرکز شما را بر روی مهم‌ترین جنبه رشد کسب و کار یعنی «فروش بیشتر»، متمرکز کند. لذا اولین و مهم‌ترین دلیل اهمیت استراتژی فروش آن است که به کسب و کار شما در تعیین مسیر صحیح و اولویت‌ها کمک کند.

چراکه با استفاده از استراتژی بازاریابی و فروش مناسب به خوبی می‌دانید که باید روی چه مواردی تمرکز کرده و چه چیزی در بالاترین الویت قرار دارد. استراتژی فروش همان چیزی است که تفاوت بین رشد یا شکست مالی را تعیین می‌نماید.

ثبت درخواست آموزش بازاریابی و فروش

تفاوت بازاریابی و برندینگ

این نکته که مدیران کسب و کار ها گاهی اوقات در مورد تفاوت میان بازاریابی و برندینگ گیج می شوند. تعجب آور نیست.

چراکه این دو مباحثی کاملا متفاوت نبوده (در دو سر یک طیف قرار ندارند)، بلکه فعالیت‌های استراتژیک وابسته به یکدیگر می‌باشند که یکدیگر را تغذیه، اطلاع رسانی و هدایت می کنند.

همپوشانی بین دو مفهوم بازاریابی و برندینگ بسیار زیاد است. زیرا بهترین استراتژی‌های تبلیغاتی، توسط استراتژی های بازاریابی قوی شکل می گیرند و بهترین استراتژیهای بازاریابی و فروش، توسط استراتژی های برندینگ قوی هدایت می شوند.

از دیگر تفاوت‌ها و تمایزات میان بازاریابی و برندینگ، دامنه فعالیت آنهاست. در بازاریابی فعالیت بسیار متمرکز بوده و عمدتا اقداماتی بیرونی است. در مقابل، برندینگ یک مفهوم وسیع است که به احتمال زیاد همه افراد مرتبط با برند را در داخل و خارج از کسب و کار درگیر می کند.

در واقع، برندینگ جایگاهی است که تشخیص داده می شود هنگام توسعه محصول، تولید، امور مالی، خدمات مشتری، منابع انسانی و بازاریابی و فروش، با الهام از برندینگ بوده و بر اساس وعده های نشان تجاری هدایت شوند.

مدیران موفق کسب و کار نتایج استراتژی برندینگ خود را به عنوان وعده ای که سازمان در تلاش برای حفظ آن است، به رسمیت می شناسند و به ایجاد یک نام تجاری قابل احترام، قابل تحسین و ارزشمند، کمک خواهند کرد.

آنها نتیجه استراتژی بازاریابی خود را به عنوان مجموعه ای از ابزارها می دانند که به طور فعال از طریق علاقه، جذب و تمایز، این وعده ها را به سود تبدیل می کند.

ارسال شده در خدمات تخصصی منبرچسپ ها: